Sdílejte

zajímavé aplikace dne iconKolik máte v telefonu fotografií -několik stovek nebo tisíců? Dokážete si představit, že byste měli fotit na film s 36 snímky? A teď si představte, že byste měli vyvolané fotografie někde skladovat. To aby si člověk pořídil speciální místnost. Do mobilu se vejdou docela snadno. A kdyby se tam nechtěli vejít, zkuste je zálohovat. Koneckonců ono je lepší vždy vše zálohovat, abyste měli jistotu, že i když se něco nepovede, fotografie někde zůstanou. A proto je tu aplikace Google Photos.

 

Na našich stránkách jste se už mohli dočíst o cloudových úložištích nebo o nejlepších aplikacích od Googlu. Zmiňovali jsme se o Google Drivu. Aplikace Google Photos s Google Drivem souvisí. Zálohování fotografií probíhá přes váš účet od Googlu.

Po přihlášení se dostanete do základních nastavení. Těmi proskáčete pár kliknutími a fotografie, které máte uložené ve vaší knihovně fotografií se začnou automaticky zálohovat. V nastavení si zvolíte možnost, zda chcete nahrávat fotografie v plném rozlišení, s tím, že na ně budete mít úložný prostor 15GB nebo neomezený prostor, ale fotky budou komprimované. To samé platí pro video – zálohuje se, ale jen videa ve 1080p nezabírají místo z vašich 15GB. 4K videa ukrajují z cenných 15GB.

Toto řešení si zajisté najde mnoho příznivců už jen kvůli tomu, že iCloud nabídne pouhých 5GB zdarma a to na všechny vaše zálohy. Google nabídne neomezený prostor pro komprimované soubory a 15GB na 4K video a nekomprimované fotografie.

Zálohování probíhá automaticky i na pozadí, ale není příliš rychlé. Pro rychlou zálohu je dobré nechat aplikaci běžet v popředí. Jen se připravte na to, že pokud budete na pozadí zálohovat celou vaši knihovnu, spolkne to pěknou část baterky.