Občas nás všechny popadají pomíjivé pokusy o lepší péči o naše tělo. Fitness a obecně zdravý životní styl je v poslední době velmi populární téma. I Apple mu věnuje pozornost a má svou aplikaci Zdraví, kde můžete sledovat data o sobě. My se vám pokusíme pomoci s výběrem vhodných Fitness aplikací (FitApp), které vám ke zdravějšímu životnímu stylu pomohou. Ať už běhání, jízdu na kole nebo jen chůzi si většina uživatelů zaznamenává. Kdo netrackuje, jako by nesportoval. Na App Store se nachází mnoho aplikací – ať už placených nebo neplacených. My se proto podíváme na zoubek těm nejznámějším, které se nacházejí na předních příčkách žebříčků App Store a pokusíme se vám zodpovědět otázku, který tracker je pro vás ten nejvhodnější.



 

Runkeeper

Runkeeper je aplikace, která se mi prostě líbí už od prvního spuštění. Je přehledná a pěkně zpracovaná. Nastavování je rychlé, ale i tak je přehledné a barevně mi velmi padlo do oka.

Pastelová modrá a oranžová vás provází celou aplikací. Nikdy bych neřekl, že se mi budou tyto barvy líbit, ale prostě jim to v Runkeepru sluší.

Kde začít trackovat aktivitu ihned víte. Vidíte mapu s nastavením aktivity, muziky, hlasového asistenta a tréninkového plánu. To je super, přidat si do něj můžete nějakou z přednastavených výzev nebo si vytvořit svoji vlastní. Když spustíte záznam trati, objeví se klasickky veliké číslice, které vám podají jen základní údaje o vašem pohybu. Jsou ale dostačující (aspoň pro mě) a není jich moc. Příjemný mi byl i hlasový trenér. Přišlo mi, že neměl úplně plechový hlas jako třeba v případě Runtasticu.

Zajímavý mi přišel i Night Mode, do kterého můžete přejít v průběhu tréninku, takže pokud se vám setmí, nevypálí vám displej oči. Stejně tak rychle můžete nastavit i Audio statistiky nebo širokoúhlé zobrazení. Celou dobu máte k dispozici také ikonku foťáku, takže pokud zahlédnete něco, co stojí za to, nebudete muset po foťáku dlouho lovit.

Po dokončení vyplníte základní informace, jako „Jak to šlo“, s kým jste byli, nebo přidáte fotku, uložíte tréning a můžete se podívat na detailní statistiky. Možná ani nejsou tak detailní, ale jsou přehledné – ostatně jako celá aplikace. Vidíte mapu, typ sportu, rychlost v závislosti na převýšení a čas na jednotlivých kilometrech.

Když chcete svůj výkon vidět v podrobnějších číslech, budete si muset zaplatit Premium členství – na rozdíl od Endomonda, jsem na něj ale téměř nenarazil a skoro mě až překvapilo, když se mi po dokončení dvou tréninků poprvé nabídlo.

Pokud zabrousíte do složky „Me“ – naleznete tam údaje, které jste vyplnili, počet cvičení a v neposlední řadě ocenění za rekordy, která sbíráte za nejdelší trénink, největší přemýšlení a následně třeba za naběhané vzdálenosti v rekordních tempech. Zároveň vám je nabízený i tréninkový plán, abyste své časy co nejsnáze vylepšili.