firefox-ios-620x348Společnost Mozilla vydala mobilní verzi svého prohlížeče Firefox také pro iOS. Jedná se o zkušební verzi, která je dostupná pro uživatele v App Storu pouze na Novém Zélandu. Mozilla tvrdí, že od této testovací verze se především očekává, aby nasbírala co možná nejvíce zpětných vazeb od uživatelů. Vývojáři tak chtějí předejít chybám a vylepšit aplikaci ještě před celosvětovým vydáním.



Novinky v prohlížeči Firefox pro iOS nejsou příliš odlišné od konkurence v podobě Google Chrome, Safari nebo Opery. Aplikace přesto nabídne mnoho zajímavých funkcí. Například Intelligent Search, která vám návrhne výsledky vašeho vyhledávání dříve, než dopíšete slovo nebo frázi. Nově si také můžete vytvořit účet Firefox, který zajistí, aby vaše historie vyhledávání, hesla a záložky byly synchronizovány napříč celým spektrem zařízení (na jakékoliv platformě). Dále Firefox vylepšuje prohlížení otevřených karet pomocí funkce Visual Tabs.

Mozilla plánuje vydat Firefox pro iOS všem uživatelům do konce tohoto roku. Pokud jste netrpělivý a chcete si tento prohlížeč stáhnout už nyní, musíte si v App Storu změnit zemi na Nový Zéland. Firefox bude o vydání informovat emailem také registrovaným uživatelům.

Firefox pro iOS

Zdroj: 9to5mac.com