Jan Brezina vydal svůj nový videocast s výběrem auto nabíječky. Vybrat spolehlivou, praktickou a elegantní auto nabíječku zejména pro iPhone či iPad vůbec není taková sranda, jak by se mohlo zdát. Osobně jsem postupně vyzkoušel asi deset různých, než jsem našel tři modely, které se mi osvědčili, a které vám mohu s čistým svědomím doporučit.



Jakou konstrukci zvolíte?
Z vlastní zkušenosti vřele doporučuji se vyhnout nabíječkám s vestavěným kabelem. Když se kabel poškodí, můžete vyhodit celou nabíječku. Když zjistíte, že je příliš krátký, budete proklínat sebe i výrobce. A to nemluvím o situaci, kdy zjistíte, že potřebujete jiný konektor.

Varoval bych i před miniaturními nabíječkami, které hůře odvádějí teplo a snáze je ztratíte či zapomenete v půjčeném autě.

Kolik portů budete potřebovat?
První, co si budete muset dobře rozmyslet je otázka počtu portů. Jedno USB geeka v dnešní době rozhodně uspokojit nemůže. Dvě jsou lepší, když porty tři, tak se radost násobí. Otcům od rodin bych doporučil se podívat po čtyřech či pěti portech, ale pozor abyste pak ještě nastartovali auto ????

I drobnosti mohou hrát roli
Pokud si často půjčujete auta v půjčovně, doporučuji hledat barevně výrazné nebo bílé nabíječky. Černá nabíječka na černé palubce či na černém autopotahu je za šera či tmy prakticky neviditelná a snadno ji zapomenete.

Dioda informující o nabíjení vypadá na první pohled jako velice užitečný prvek, ale při delších nočních jízdách může nepříjemně oslňovat, pokud je nabíječka v autě na nevhodném místě. Takže pokud je drobná, je užitečná. Pokud celá nabíječka září jak kolotoč rodiny Kočkových, není to zrovna šťastné řešení.

Závěrem
Auto nabíječek je na trhu nekonečně mnoho. Pokud máte s nějakým konkrétním modelem pozitivní či negativní zkušenosti, napište je do komentářů. Určitě tak můžete pomoct ostatním a já se taky rád inspiruju. Znáte mě, nikdy nepřestanu zkoušet nové gadgety.