Apple letos chystá nasadit novou kreditní kartu, která bude spojena s Apple Pay a postavena přímo do aplikace Peněženka, do které se uživatelé iPhonů budou moci přihlásit. Apple je partnerem Goldman Sachs, a bude mít kartu, která bude optimalizována s Apple Pay, ale bude fungovat jako tradiční kreditní karta pro všechny vaše transakce.Podle Apple bude přihlášení do Apple Card stejně jednoduché jako otevření aplikace Peněženka, klepnutí na rozhraní Apple Card a procházení aktivačními kroky. Jakmile se zaregistrujete, bude karta k dispozici pro okamžité použití pro digitální nákupy, což naznačuje, že společnost Apple bude mít zaveden určitý druh předdefinovaného procesu aplikace.

Apple Card bude určena pro práci s jakoukoli jinou kreditní nebo debetní kartou uloženou v aplikaci Peněženka pro použití s Apple Pay. Můžete ji nastavit jako výchozí kartu a používat ji pro nákupy v obchodech iPhone a online nákupy na zařízeních Apple Watch, iPhone, iPad a Mac.

S kartou Apple můžete vytvořit digitální Apple Pay platby, ale Apple také poskytuje fyzickou kartu. Vzhledem k tomu, že se jedná o kreditní kartu navrženou společností Apple, je to samozřejmě jedinečné u kreditních karet.

Má být vyrobena výhradně z titanu, na němž bude laserem vyrité vaše jméno. Na přední straně karty není uvedeno číslo karty nebo datum expirace, a na zadní straně není CVV a žádný podpis. Pokud někdo najde nebo ukradne vaši kartu, nebude pro ně žádný skutečný způsob, jak ji použít, alespoň pro online nákupy.