Apple pracuje na předplatitelské službě News, která by umožňovala přístup k magazínům a placenému zpravodajskému obsahu za měsíční poplatek a nyní byla zaznamenána v macOS Mojave 10.14.4.Vývojář Steve Troughton-Smith dnes ráno sdílel několik snímků obrazovky, které odkazují na tuto službu. Snímky zobrazují oznámení ze služby News, které upozorňuje na nové články z oblíbených časopisů. Podobné informace již byly vidět i v systému iOS 12.2.

Služba je založena na aplikaci Texture, kterou Apple koupil v roce 2018. Texture, která je stále k dispozici prostřednictvím App Store, poskytuje přístup k více než 200 populárním časopisům typu People, The New Yorker, Time, National Geographic, Shape, Newsweek a další, to vše za 9,99 dolarů za měsíc.

Je pravděpodobné, že služba bude stát podobně jako Texture. Nicméně úplné podrobnosti o tom, jak funguje, zůstávají nejasné. Apple pravděpodobně plánuje nabídnout přístup k obsahu za jeden měsíční poplatek, i když některé zpravodajské stránky se s Apple zatím nedohodly.

Apple chce získat 50% z každého předplatného ze své služby a někteří s tím nesouhlasí. Dozvíme se více 25. března, kdy ji Apple představí, stejně jako televizní streamingovou službu.