Společnost Apple vydala první beta verzi iOS 13 pro vývojáře. Toto testování umožní společnosti Apple zpracovat chyby před jejich oficiálním vydáním. Jednou z hlavních novinek je rozdělení systému pro iPhone a iPad.Tuto aktualizaci si mohou stáhnout pouze registrovaní vývojáři z vvojářského centra. Veřejná beta verze bude k dispozci v červenci. Testování iOS 13 bude probíhat několik měsíců, zatímco Apple bude opravovat chyby a vylepšovat nové funkce. K dispozici pro veřejnost by měla být v září společně s novými iPhony.

V čem je tedy iPadOS revoluční a nový? Snaží se naplno využít rozlišení a velikost displeje iPadu. Přináší třeba novou plochu, kde můžete připínat widgety ke straně.

Dále přichází vylepšený multitasking, možnost otevírání více oken stejné aplikace. Třeba dvou mailů nebo poznámek vedle sebe. Nově se také mění vzhled nástrojů pro Apple Pencil v Poznámkách, přibývají nová gesta pro kopírování textu, vkládání a vracení se zpět. Předělané jsou také soubory, které nově nabízejí nová zobrazení, sdílení adresářů a rychlé funkce.

Safari v iPadu bude na iPadOS nabízet desktopové zobrazení webových stránek a přinese nové zkratky pro ovládnání z klávesnice. Díky optimalizaci se také povedlo snížit odezvu Apple Pencilu z 20ms na 9ms, takže vaše práce bude ještě přirozenější a plynulejší.