Zatímco čip A14 Bionic v modelech iPhone 12 byl prvním čipem v odvětví smartphonů vyráběným na základě 5nm procesu, Apple a jeho partner pro výrobu čipů TSMC údajně prosazují ještě menší uzly.Tchajwanská výzkumná firma TrendForce dnes oznámila, že Apple plánuje použít proces TSMC příští generace 5nm + pro čip A15 v telefonech 2021 iPhone. Web TSMC uvádí, že proces 5nm +, který označuje jako N5P, je „výkonem vylepšenou verzí“ svého 5nm procesu, který přinese další zlepšení energetické účinnosti a výkonu.

Při pohledu do budoucna TrendForce věří, že je vysoce pravděpodobné, že čip A16 v iPhonech 2022 bude vyráběn na základě budoucího 4nm procesu TSMC, což připraví půdu pro další zlepšení výkonu, energetické účinnosti a hustoty.

Tato pokračující vylepšení procesu by měla vést k tomu, že budoucí iPhony budou i nadále poskytovat špičkový výkon mezi smartphony, zatímco zvýšení energetické účinnosti by mohlo přispět k delší životnosti baterie. A vzhledem k tomu, že TSMC také vyrábí čipy Apple Silicon, včetně 5nm čipu M1, se tato vylepšení procesu pravděpodobně rozšíří i na čipy Apple v budoucích počítačích Mac – možná čip „M1X“ nebo „M2“ atd.

Úniky naznačují, že budoucí Apple Silicon Mac budou obsahovat nové 14″ a 16″ modely MacBook Pro se zcela novým tvarovým faktorem již ve 2. čtvrtletí 2021, kromě přepracovaného 24″ iMacu a menší verze Mac Pro .