Apple vydal watchOS 7.1, tvOS 14.2, iOS 14.2, iPadOS 14.2 a software pro HomePod pro veřejnost. My se v dnešním článku podíváme na to, co je nové a jak můžete tyto aktualizace nainstalovat na vaše zařízení.Aktualizace watchOS 7.1 zavádí novou funkci, díky které mohou Apple Watch odesílat upozornění, když je hudba příliš hlasitá a mohla by poškodit sluch. Také přináší aplikaci EKG do Jižní Koreje a Ruska. Řeší problém, který některým uživatelům bránil v odemčení Macu pomocí Apple Watch. Také obsahuje několik dalších oprav chyb a vylepšení stability.
watchOS 7.1, stejně jako ‌watchOS 7‌, je kompatibilní s Apple Watch Series 3 a novějšími. Aktualizace tvOS jiné než hlavní verze jsou obvykle menší, zaměřují se spíše na opravy chyb a vylepšení než na zásadní změny a tak tomu pravděpodobně bude i nyní.

iOS a iPadOS 14.2 přináší nový ovládací prvek Music Recognition pro ovládací centrum, který vylepšuje integraci aplikace Shazam v operačním systému iOS. Music Recognition vám umožní objevovat hudbu hrající kolem vás a dokáže rozpoznat hudbu hrající v aplikacích, i když máte AirPods. Obsahuje také přepracovaný widget Přehrávání, který obsahuje seznam naposledy přehrávaných alb, která byste si mohli chtít poslechnout, i když momentálně neposloucháte hudbu. Pro ty, kteří mají problém se zrakem, přidala společnost Apple do aplikace Lupa funkci „Detekce lidí“, která pomocí kamery informuje uživatele o tom, jak daleko jsou ostatní lidé, což může být v současné době velmi užitečné.

watchOS:

  • Aplikace Watch v iPhonu: Moje hodinky > Obecné > Aktualizace softwaru (Apple Watch musí být připojeny k nabíječce a mít minimálně 50% baterie a v dosahu iPhonu).

tvOS:

  • Nastavení > Systém > Aktualizace softwaru

iOS a iPadOS:

  • Nastavení > Obecné > Aktualizace softwaru
Zdroj: MacRumors.com