Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Apple vydal čtvrtou beta verzi watchOS 8.1, tvOS 15.1, iOS 15.1, iPadOS 15.1 a 10. beta verzi macOS Monterey pro vývojáře. My se v dnešním článku podíváme na to, co je nové a jak je můžete nainstalovat na vaše zařízení.iOS 15.1 znovu zavádí funkci SharePlay, která je navržena tak, aby uživatelé mohli společně sledovat film nebo poslouchat hudbu. K dispozici jsou sdílené seznamy skladeb a synchronizace televizních pořadů, takže všichni vidí totéž současně. SharePlay také umožňuje sdílení obrazovky. Ve spojení s beta verzí 15.1 pro HomePod (která je pouze pro zvané) iOS 15.1 přidává podporu Dolby Atmos. watchOS 8.1 a tvOS 15.1 obsahuje pravděpodobně různá vylepšení a opravy chyb.

macOS Monterey‌ představuje novou funkci, která umožňuje použití jedné myši, trackpadu a klávesnice na více zařízeních. Prohlížeč Safari byl přepracován s novým panelem karet a podporou pro skupiny karet, aplikace FaceTime získala prostorový zvuk, režim Portrét a další. K dispozici je také nová funkce SharePlay pro FaceTime, která umožňuje uživatelům sledovat televizi, poslouchat hudbu a sdílet své obrazovky mezi sebou. Funkce Mail Privacy Protection skrývá IP a brání ve sledování a iCloud Prihvate Relay chrání prohlížení Safari. V systému macOS Monterey‌ existuje mnoho dalších nových funkcí.

macOS Monterey‌:

  • () – Předvolby systémuAktualizace softwaru

iOS a iPadOS:

  • Nastavení > Obecné > Aktualizace softwaru

tvOS:

  • Nastavení > Systém > Aktualizace softwaru

watchOS:

  • Aplikace Watch v iPhonu: Moje hodinky > Obecné > Aktualizace softwaru (Apple Watch musí být připojeny k nabíječce a mít minimálně 50% baterie a v dosahu iPhonu).