Mac Studio je oficiálně k dispozici k zakoupení a již nyní se objevily první recenze a unboxing videa tohoto zařízení, která nám poskytla bližší pohled na stroj a na doprovodný monitor Studio Display.



Přestože Mac Studio připomíná větší Mac mini, je daleko výkonnější. Počítač lze nakonfigurovat se stejným čipem M1 Max, který je k dispozici v MacBooku Pro, nebo s novým čipem M1 Ultra, který obsahuje 20jádrový CPU, až 64jádrový GPU a 32jádrový Neural Engine. S čipem M1 Ultra má Mac Studio rychlejší výkon než 28jádrový Mac Pro vydaný v prosinci 2019. Mac Studio získal vícejádrové skóre kolem 23 500 až 24 000 v mnoha výsledcích Geekbench 5 ve srovnání s průměrným vícejádrovým skóre 19 956 pro Mac Pro s 28jádrovým procesorem Intel Xeon W.

Monica Chin z The Verge:

„Becca Farsace, naše videorežisérka sestříhala celou videorecenzi na Mac Studio a Studio Display pomocí Macu Studio. Hodiny jsem sledovala její práci v Premiere a Media Encoderu a i mým amatérským očím bylo jasné, že Mac Studio nabízí skvělý výkon. Byl mnohem lepší než náš dva roky starý Mac Pro (který Becca používá pro většinu své práce) v podstatě ve všem. Becca dokázala přehrávat 4K, 10bitové 4:2:2 záběry ze Sony FX3 v plném rozlišení v Adobe Premiere Pro 4x rychleji. Bylo to bleskové. Na jakémkoli jiném stroji by musela být maximálně v polovičním rozlišení. Nebyla také žádná prodleva mezi stisknutím mezerníku a zastavením přehrávání při přehrávání záznamu rychlostí.“

Jason Snell ze Six Colours:

„Apple na Macu Studio nešetřil, pokud jde o to, co určitá část jeho uživatelů chce – konektivitu. Slot na SD kartu na přední straně Macu Studio jsem použil dvakrát hned první den, kdy jsem ji měl připojenou. Do toho předního USB portu jsem zapojil i klávesnici. A pak je tu celá řada portů na zadní straně: čtyři Thunderbolt 4, dva USB-A, HDMI, konektor pro sluchátka a 10Gb Ethernet. I když jsem nezaplnil všechny tyto porty, přenesl jsem řadu kabelů a adaptérů ze zadní části mého iMacu Pro do Macu Studio a nemusel jsem shánět rozbočovač USB.“