Reklama
Reklama

Jednou z menších změn, které obsahuje watchOS 8.5, je možnost obnovit firmware Apple Watch, aniž byste je museli posílat k opravě. V dnešním článku si ukážeme, jak funguje obnovení Apple Watch pomocí iPhonu.V novém dokumentu podpory Apple podrobně popsal dvě různé obrazovky, které se na Apple Watch zobrazí, když je potřeba je aktualizovat nebo obnovit. Na Apple Watch se může zobrazit animace s žádostí, abyste je přiblížili k iPhonu, pokud na hodinkách dojde k problému, který vyžaduje aktualizaci nebo obnovení. Na Apple Watch se také může zobrazit červený vykřičník. Až dosud museli uživatelé v případě jakýchkoli problémů s Apple Watch, které vyžadovaly obnovení, zařízení odnést společnosti Apple. Je to proto, že na Apple Watch není žádný dostupný port pro připojení k zařízení, jako je Mac nebo iPhone. Nyní watchOS 8.5 a iOS 15.4 umožňuje bezdrátové obnovení Apple Watch pomocí iPhonu.

Jak obnovit Apple Watch pomocí iPhonu

  • Pokud vidíte jednu z výše uvedených obrazovek, přibližte svůj iPhone a Apple Wach k sobě.
  • Ujistěte se, že je iPhone připojen k WiFi, Bluetooth zapnuté a odemčený.
  • Umístěte své Apple Watch na nabíječku.
  • Dvakrát klikněte na boční tlačítko Apple Watch (vedle digitální korunky).
  • Postupujte podle pokynů na vašem iPhonu.
  • V případě, že se na vašich Apple Watch zobrazuje červený vykřičník, možná budete muset dvakrát kliknout na boční tlačítko, než je umístíte na nabíječku, a poté postupujte podle zbývajících kroků výše.

Apple říká, že pokud proces nefunguje, zkontrolujte WiFi a použijte 2,4 GHz síť namísto 5 GHz. Rovněž nedoporučuje používat síť 802.1X. Tento proces nemusí být schopen vyřešit všechny problémy s Apple Watch a Apple doporučuje kontaktovat podporu, pokud červená obrazovka s vykřičníkem nezmizí.