Společnost ByteDance požádala Nejvyšší soud USA, aby dočasně zastavil hrozící zákaz TikToku, protože ByteDance čeká na ukončení odvolacího procesu. TikTok bude od 19. ledna zakázán v obchodech s aplikacemi v USA, protože ByteDance neprodala TikTok nečínské společnosti, jak to nařizoval zákon z dubna.



ByteDance vyzývá Nejvyšší soud, aby projednal jeho odvolání, a trvá na argumentu o svobodě slova, který nižší odvolací soud zamítl. Petice, kterou společnost předložila Nejvyššímu soudu, tvrdí, že TikTok je jedním z „nejpopulárnějších a nejdůležitějších míst pro komunikaci“ v USA. Američtí zákonodárci dali ByteDance devět měsíců na prodej aplikace TikTok společnosti, která se nenachází v Číně, ale ByteDance tvrdí, že by to nebylo možné. ByteDance říká, že není schopen poskytnout zdrojový kód aplikace TikTok novému majiteli, protože by trvalo roky, než by se s ním vývojáři dostatečně seznámili, aby mohli provádět běžnou údržbu.

Čína dále uvedla, že bude rozhodně proti jakémukoli prodeji aplikace TikTok a jakýkoli prodej bude muset schválit čínská vláda. Podle podmínek, pokud TikTok nebude prodán, Google, Apple a další budou muset v lednu zastavit distribuci aplikace. Pokud bude TikTok nakonec zakázán, uživatelé, kteří si aplikaci již stáhli, by ji mohli nadále používat, dokud by zůstala funkční. Američtí zákonodárci chtějí TikTok prodat společnosti mimo Čínu kvůli obavám, že by čínská vláda mohla donutit ByteDance předat informace od uživatelů ve Spojených státech, a navíc se objevily návrhy, že by Čína mohla používat TikTok k šíření politické propagandy. Je možné, že zákaz TikToku by mohl být zrušen nebo odložen nově zvoleným prezidentem Donaldem Trumpem.