Apple vydal RC verze macOS Tahoe 26.2, watchOS 26.2, tvOS 26.2, iOS 26.2 a iPadOS 26.2 pro vývojáře. Jako RC verze jsou obvykle označovány finální verze, které jsou dostupné těsně před vydáním pro veřejnost.



iOS 26.2 obsahuje nový posuvník na zamykací obrazovce pro úpravu průhlednosti hodin a navíc přináší do Evropské unie živý překlad AirPods. Aplikace Připomínky nyní podporuje budíky pro termíny úkolů a aktualizace se dočkaly i aplikací Podcasty a Apple News. Animace nabídek byly přepracovány a CarPlay podporuje deaktivaci připnutých zpráv v aplikaci Zprávy. K dispozici je také nová funkce AirDrop, která umožňuje dočasné sdílení souborů s lidmi, kteří nejsou ve vašich kontaktech. K dispozici je také spousta dalších drobných úprav a vylepšení. macOS Tahoe 26.2 obsahuje Edge Light, novou funkci pro videohovory.

Edge Light přidává okraj měkkého světla kolem okrajů displeje Macu, který osvětluje váš obličej v tmavých místnostech. Edge Light má napodobovat vzhled fyzického kruhového světla. watchOS 26.2 obsahuje aktualizované rozsahy spánkového skóre, které lépe odpovídají tomu, jak se lidé mohou cítit po nočním spánku. V tvOS 26.2 Apple přidal podporu pro vytváření profilů bez účtu Apple a navíc je zde speciální dětský režim v aplikaci Apple TV pro profily vytvořené pro děti. iPadOS 26.2 dále vylepšuje Slide Over. Multitasking se vrací k ovládání známému z iPadOS 18.

iOS a iPadOS:

  • Nastavení > Obecné > Aktualizace softwaru

macOS Tahoe:

  • Logo Apple > Nastavení systému > Aktualizace softwaru

watchOS:

  • Aplikace Watch v iPhonu: Moje hodinky > Obecné > Aktualizace softwaru (Apple Watch musí být připojeny k nabíječce a mít minimálně 50% baterie a v dosahu iPhonu).

tvOS:

  • Nastavení > Systém > Aktualizace softwaru

visioOS:

  • Nastavení > Aktualizace softwaru
Zdroj: macrumors.com