Generální ředitel Applu Tim Cook během včerejšího hovoru k finančním výsledkům za 1. čtvrtletí fiskálního roku 2026 znovu potvrdil spolupráci s Googlem, která stojí za novou, personalizovanou verzí hlasové asistentky Siri.



Ta má v rámci Apple Intelligence využívat modely umělé inteligence Gemini. Během hovoru dostali Tim Cook i finanční ředitel Applu Kevan Parekh několik dotazů týkajících se Apple Intelligence a nedávno oznámené dohody s Googlem. Cook v odpovědi uvedl, že Apple po interním vyhodnocení dospěl k závěru, že právě technologie Googlu nabízí nejlepší základ pro Apple Foundation Models (AFM). „V zásadě jsme dospěli k tomu, že AI technologie Googlu poskytuje nejschopnější základ pro AFM a věříme, že díky této spolupráci dokážeme zavést řadu nových funkcí a inovovat opravdu zásadním způsobem,“ uvedl Cook. Zároveň zdůraznil, že Apple i nadále klade maximální důraz na soukromí uživatelů.

Podle jeho slov bude Apple Intelligence nadále fungovat přímo na zařízení a také prostřednictvím technologie Private Cloud Compute, přičemž budou zachovány špičkové standardy ochrany soukromí v celém odvětví. Konkrétní detaily smlouvy ale Apple zveřejňovat nehodlá. Tato slova přesně odpovídají dřívějšímu společnému oznámení Applu a Googlu, ve kterém firmy uvedly, že Apple Intelligence poběží na hardwaru Applu a v jeho vlastním cloudovém řešení, nikoli přímo na serverech Googlu. Cook se zároveň vyjádřil i k vlastním AI aktivitám Applu. Potvrdil, že společnost pokračuje ve vývoji vlastních technologií, ty však nemají nahradit roli Googlu v personalizované verzi Siri.

„Přinášíme inteligenci do toho, co lidé mají na našich produktech rádi, a integrujeme ji do operačního systému osobním a soukromým způsobem. To vytváří velkou hodnotu a otevírá celou řadu příležitostí napříč našimi produkty a službami,“ uvedl Cook a dodal, že Apple je se spoluprací s Googlem velmi spokojený. Ani Cook, ani Parekh však nezveřejnili, kolik uživatelů má aktuálně k funkcím Apple Intelligence přístup, ani zda tyto novinky motivují zákazníky k nákupu nového zařízení. Apple už dříve přiznal, že Apple Intelligence je dostupná pouze na zařízeních s dostatečnou pamětí a výpočetním výkonem, což její rozšíření zatím částečně omezuje.