Apple plánuje v blízké budoucnosti odstranit aplikaci AirPort Utility z App Storu, jak vyplývá z poznámek k vydání druhé beta verze iOS 27. Aplikace již není v systému iOS 27 plně podporována a Apple varuje, že její funkčnost není zaručena.



„Aplikace AirPort Utility již nebude k dispozici v App Storu. Pokud jste si aplikaci dříve stáhli, můžete si ji stále znovu stáhnout. Při používání AirPort Utility v systému iOS 27 a novějším není funkčnost zaručena.“ Apple také plánuje odstranit AirPort Utility z macOS, ale uživatelé, kteří ji již mají nainstalovanou, ji budou moci i nadále používat po aktualizaci. Stejně jako u systému iOS 27 Apple uvádí, že její funkčnost v macOS Golden Gate není zaručena. Aplikace AirPort Utility umožňuje uživatelům spravovat rourery AirPort, jako jsou AirPort Extreme, AirPort Express a AirPort Time Capsule. Apple ukončil výrobu routerů AirPort již v roce 2018, ale nadále je podporuje prostřednictvím aplikace AirPort Utility.