Evropská komise reagovala na oznámení společnosti Apple, že Siri AI nebude v EU spuštěna, s tím, že rozhodnutí je zcela na straně Applu a že společnost požadovala spíše výjimku než zavést řešení, které by splňovalo předpisy.



Mluvčí Komise Thomas Regnier novinářům v Bruselu (prostřednictvím agentury Reuters) řekl, že Apple nevyvinul řešení, která by splňovala standardy EU v oblasti soukromí a bezpečnosti, a místo toho požádal o úplné zproštění odpovědnosti. Rozhodnutí nezavádět Siri AI v EU je výhradně na straně Applu. „Apple jednoduše nebyl schopen vyvinout řešení interoperability, která by splňovala základní standardy EU v oblasti soukromí a bezpečnosti. Místo toho, aby se Apple snažil najít vhodné řešení pro splnění předpisů, jednoduše požádal Evropskou komisi o výjimku ze svých povinností interoperability. To není možné.“ Až bude koncem tohoto roku vydán iOS 27 a další aktualizace, uživatelé v EU nebudou mít přístup k ‌Siri‌ AI ani k žádné z jejích nových funkcí. Apple uvedl, že doufá, že se mu podaří nakonec uvést AI Siri do EU a bude i nadále spolupracovat s regulačními orgány, ale neuvedl žádné konkrétní datum.