Podle analytika Rosse Younga je MacBook Pro s čipem M4 vybaven displejem s technologií kvantových bodů. Apple použil film s kvantovými tečkami místo červeného fosforového filmu KSF, což je změna, která poskytuje živější a přesnější barevné výsledky.



Young říká, že Apple se pro předchozí modely MacBooku Pro rozhodl pro KSF, protože nepoužívá toxický prvek kadmium (typické pro kvantovou tečku) a je účinnější (a tedy levnější). Již v roce 2015, kdy Apple zavedl podporu pro P3 na iMacu, uvedli manažeři Applu, že technologie kvantových bodů byla zvažována pro jeho LED displeje, ale byla zamítnuta kvůli kadmiu. Nyní existují možnosti kvantových bodů bez kadmia, které podle Younga mají stejně dobrý nebo lepší barevný gamut a lepší výkon než film KSF, který Apple dříve používal.

Fosforová vrstva KSF, kterou společnost Apple přidala k předchozím modelům ‌MacBook Pro‌, zlepšila barvy vylepšením odstínů červené, ale film s kvantovými tečkami je považován za lepší, protože často vede k lepší přesnosti barev a širšímu barevnému gamutu. Tato technologie se používá pro špičkové displeje již několik let, přičemž společnosti jako Samsung a Sony vyrábějí „QLED“ displeje a televizory. Apple nezdůraznil konkrétní vylepšení barev u MacBooku Pro‌, ale maximální jas SDR se zvýšil na 1 000 nitů, oproti 600 nitům u předchozího modelu.