Investiční společnost Berkshire Hathaway Warrena Buffetta v uplynulém čtvrtletí prodala dalších 20 milionů akcií Applu, jak vyplývá z nového regulačního hlášení. I přes prodej zůstává největším investorem společnosti Apple – aktuálně drží 280 milionů akcií v hodnotě přes 64 miliard dolarů.
Berkshire začala nakupovat akcie Applu v roce 2016 a v roce 2023 vlastnila více než 915 milionů akcií, což tehdy představovalo přes polovinu celého portfolia. V posledních dvou letech Buffett podíl postupně snižuje, aby navýšil hotovostní rezervy. Na konci druhého čtvrtletí 2025 měl k dispozici přes 344 miliard dolarů v hotovosti. Buffett, který letos oslavil 94. narozeniny, Applu i generálnímu řediteli Timu Cookovi dlouhodobě vyjadřuje uznání. „Jsem trochu v rozpacích, když řeknu, že Tim Cook vydělal Berkshire více peněz, než jsem kdy vydělal já,“ uvedl začátkem roku.
„Nikdo kromě Steva nemohl Apple vytvořit, ale nikdo kromě Tima jej nemohl rozvinout tak, jak to udělal on.“ Buffett zároveň oznámil, že na konci roku 2025 po více než 60 letech ve vedení Berkshire odejde do důchodu. Funkci CEO převezme jeho nástupce Greg Abel (62). Tim Cook na oznámení reagoval slovy: „Nikdy tu nebyl nikdo jako Warren a nespočet lidí, včetně mě, se nechalo inspirovat jeho moudrostí. Bylo jedním z největších privilegií mého života ho poznat.“