První zákazníci již obdrželi svůj AirTag 2 a na internetu se okamžitě objevilo první rozbalení i teardown zařízení. Tu zveřejnil YouTuber Joseph Taylor, který nový AirTag rozebral doslova „na součástky“.
A výsledek potvrzuje, že Apple se u druhé generace výrazně zaměřil na ochranu proti nechtěnému sledování. První AirTag byl představen téměř před pěti lety a krátce po uvedení se ukázalo, že může být zneužíván k nežádoucímu sledování osob. Apple sice postupně vydával softwarové aktualizace, které měly tento problém zmírnit, ale kritika přetrvávala. U AirTagu 2 Apple tvrdí, že implementoval vůbec první ochranné mechanismy svého druhu v rámci celého odvětví. Konkrétně vyzdvihuje dvě hlavní novinky:
- Upozornění napříč platformami
- Unikátní Bluetooth identifikátory, které se často mění, čímž je sledování výrazně složitější.
Další důležitá změna: reproduktor
Teardown Josepha Taylora ale naznačuje, že Apple šel ještě dál. Jednou z klíčových změn má být výrazně obtížnější odstranění reproduktoru ze zařízení. Právě vyjmutí reproduktoru bylo u první generace AirTagu často zmiňováno jako způsob, jak zařízení zneužít – bez zvuku bylo mnohem těžší si sledování všimnout. Taylor ve videu ukazuje, že u AirTagu 2 je magnet reproduktoru pevně přilepený a jeho odstranění vyžaduje více nástrojů i značnou dávku síly. Přestože se mu to nakonec podařilo, celý proces je podle něj výrazně náročnější než u původního modelu.














