Apple včera podle CNBC zažil svůj nejhorší den na akciovém trhu za více než rok poté, co zvýšil ceny Maců, iPadů, HomePodů, Apple TV a Vision Pro. Cena akcií Applu za den klesla o 6 % – což je největší denní ztráta od dubna 2025.
Akcie AAPL uzavřely na 275,15 USD. Apple tento týden zvýšil ceny napříč několika produktovými kategoriemi. Dražší jsou nyní Macy, iPady, HomePody, Apple TV i Vision Pro. Společnost zdražení odůvodnila prudkým růstem cen paměťových čipů a úložišť, které jsou způsobeny enormní poptávkou po AI. Investoři se tedy obávají, že část zákazníků nákup nových zařízení odloží nebo zcela zruší. Právě tyto obavy vedly k prudkému výprodeji akcií. Navzdory výraznému propadu akcií většina analytiků zatím nemění své dlouhodobé hodnocení společnosti. Podle nich je zdražení nepříjemné, ale může být nezbytné vzhledem k bezprecedentnímu růstu nákladů na paměťové komponenty. Očekává se však, že investoři budou v následujících měsících pečlivě sledovat, zda se vyšší ceny neprojeví na prodejích Maců, iPadů a dalších zařízení.















