iPhone 7 restartování restartovaniApple trval na tom, aby jejich telefony měli malé displeje až do onoho kritického bodu, kdy uživateli iPhonů začali právě kvůli malým displejům přecházet na Android. Nicméně, i po představení větších telefonů společnost stále cítila povinnost, aby jejich telefony obsahovali funkci, která by pomohla uživatelům dosáhnout na každý bod obrazovky.Tak Apple vytvořil funkci, která se jmenuje Reachability, neboli Dosažitelnost: Dvakrát kliknete na domovské tlačítko a obrazovka se vám posune níž, abyste mohli dosáhnout i na ten nejvyšší bod displeje.

Nicméně to vypadá, že si lidé na větší obrazovky zvykli a nemají problém ovládat celý displej pomocí jedné ruky a palce. Když se nad tím zamyslím z mého pohledu, je pravda že ihned po zakoupení iPhonu 6 jsem funkci pár dní využíval, ale teď nemám problém s tím dosáhnout na i ten nejvyšší bod obrazovky.

A mající takovou klávesovou zkratku, kterou dnes už nejspíše nikdo nepoužívá je trochu naivita. Společnost by se mohla zaměřit na jiné funkce, jako například vytažení foťáku přímo z domovské obrazovky. Ale jako vždy o všem rozhodují hlavně zákazníci, proto se ptám: Používáte tuto funkci, nebo jste na ni stejně jako já zapomněli?

Zdroj: phonearena.com