zajímavé aplikace dne iconLetenky se v posledních letech stávají čím dál, tím více dostupné. Letecká doprava je stejně běžná, jako autobus nebo vlak. Svět se zdá být značně menší, když se můžete dostat přes půl světa během pár hodin, namísto několika týdnů, které byste dříve klidně strávili na Transsibiřské magistrále. Pokud se někdo z vašich přátel nebo rodiny pohybuje na obloze, je stále ještě zvykem, strachovat se o něj, i přesto, že je letecké doprava nejbezpečnější, ze všech možných cest. Abyste měli přehled o tom, kde se vaši blízcí pohybují, můžete využít jeden z námi doporučených flight trackerů, který vám umožní přesně sledovat pohyb letadla.Flight Stats

První aplikací, kterou zmíníme je Flight Stats. Na rozdíl od většiny ostatních aplikací je totiž zdarma a nebude vás otravovat reklamou. Je skvělou ukázkou toho, že když se chce tak to jde i bez placení.

Flights Stats vám umožní kontrolovat stav jakéhokoliv letu. Zároveň můžete kontrolovat počasí na letištích z celého světa. Pokud máte nějaký let na stavený do režimu pinned – tedy je připnutý a vy ho chcete sledovat, zobrazí se vám mapka, na které uvidíte dráhu letadla a pár dalších informací, které vás u neplacené aplikace rozhodně potěší.

Za vyzdvihnutí také stojí spolupráce aplikace s AppleWatch. Pokud si nějaký let přidáte do oblíbených, bude aplikace skvěle zrcadlit informace z iPhonu do hodinek.

 

App in the Air

Aplikace určená pro světoběžníky. Stažení je zdarma, nicméně roční členství vyjde na 9,99$. Původní záměr aplikace byl zaznamenávat vaše osobní lety. To aplikace dělá velmi dobře. Můžete tak sledovat, kolik máte nalétaných kilometrů ve věrnostním programu, zabookovat si lounge, vybrat si sedadlo nebo jen tak sledovat, kam létáte nejčastěji a další zajímavé informace.

V poslední aktualizaci ale přišla aplikace s funkcí trackování i jiných, než vašich letů. Můžete proto sledovat i letadla, ve kterých nemáte zabookovanu letenku. Je to dobře, protože to aplikace zvládá se stejnou elegancí jako trackovní vašich letů. Nejen, že aplikace velmi dobře funguje, ale také dobře vypadá.

U této zpoplatněné aplikace je samozřejmostí zobrazování mapky s letem, propojení s hodinkami, doba do příletu nebo informace o terminálu. Využít také může propojení s aplikací Wallet, funkci auto-check in, sledování zavazadla nebo integraci sdílení na sociálních sítích.

App in the Air
App in the Air
Developer: AITA LIMITED
Price: Free+
 • App in the Air Screenshot
 • App in the Air Screenshot
 • App in the Air Screenshot
 • App in the Air Screenshot
 • App in the Air Screenshot
 • App in the Air Screenshot
 • App in the Air Screenshot
 • App in the Air Screenshot

 

FlightRadar24

Za tuto aplikaci zaplatíte ihned při stahování z AppStoru a to 3,99$. Nemusíte se tak ale bát žádného zpoplatněného ročního členství jako v případě App in the Air. Flight Radar je ale zlatou střední cestou, co se kategorie flight trackerů týče. Za nevysokou sumu získáte velmi mnoho funkcí.

Nemůžete očekávat stejné funkce jako u zmiňované App in the Air. Aplikace FlightRadar 24 má v podstatě jiné zaměření. Zatím co App in the Air se snažila oslovit lidi na palubě letadla, FlightRadar cílí na uživatele na zemi. Asi nejvíce je zde vyvedeno sledování letadel v reálném čase. Pokud aplikaci spustíte a vyberete si určité území, uvidíte všechna letadla, která se nad ním nacházejí. Pokud klepnete na ikonku určitého letadla, dozvíte se podrobnější informace o letu, číslo letadla nebo cílovou destinaci. Zajímavou funkcí je i možnost zjištění letadla, které se nad vámi nachází pomocí kamery. Stačí jen namířit foťák na letadlo, které vidíte na obloze a FlightRadar už zjistí, co se vám pohybuje nad hlavou.

Rozhodně zajímavou funkcí, kterou konkurence nenabízí je „živé video“ z letadla. Tato funkce simuluje pohled do pilotní kabiny.

Stejně jako předchozí dvě aplikace, tak i tato nabízí zmenšenou verzi pro hodinky. Nicméně rozhodně toho nedokáže ukázat tolik, jako na iPhonu a verze pro AppleWatch je opravdu velmi osekaná.

Ve FlightRadaru naleznete i některé další funkce, které musíte uhradit jako in-app purchase. Tato přídavné funkce ale nejsou nijak podstatné pro funkčnost aplikace a pokud nejste opravdu velkými milovníky, nevyplatí se vám do nich investovat.

The app was not found in the store. :-(

 

FlightAware

Tato aplikace se pohybuje někde mezi Flight Stats a FlightRadarem. A to nejen cenou, ale i funkčně. Aplikace Flight Aware bude ideální volbou pro „občasné“ nebo „začínající pozorovatele“. Z počátku můžete využívat neplacené funkce a když uvidíte, že se vám to vyplatí, pomocí in-app purchse si zaplatíte za 2,99$ plnou verzi aplikace.

FlightAware si vyhrává s barvami a vzhledem. Na výběr máte ze dvou dobře vypadajících barevných schémat. Co se funkčnosti týče, je aplikace poměrně jednodušší a nenabídne tolik funkcí jako konkurence. Samozřejmě, že dráhy letů uvidíte, dokonce třeba na barevné mapě s počasím, rozhodně ale nečekejte možnosti hledání letadel pomocí fotoaparátu nebo bookingu letenek.

Aplikace je navíc ochuzena o zmenšenou verzi pro hodinky, a tak budete vždy odkázáni na iPhone nebo iPad.

FlightAware Flight Tracker
FlightAware Flight Tracker
 • FlightAware Flight Tracker Screenshot
 • FlightAware Flight Tracker Screenshot
 • FlightAware Flight Tracker Screenshot
 • FlightAware Flight Tracker Screenshot
 • FlightAware Flight Tracker Screenshot

 

Zhodnocení

Vzhledem k popularitě létání se staly letecké aplikace poměrně často stahovanými. Na AppStoru jich lze najít desítky. Zde je jen zlomek všech leteckých alternativ. Výše zmíněné kousky ale můžeme jen doporučit. Je tak jen na vás, které funkce vyžadujete a zda si vyberte nějakou z našeho seznamu, ať už placenou či zdarma, a nebo dáte přednost nějakému nezmíněnému kousku.

zdroj: idownloadblog.com