Apple včera vydal macOS Mojave 10.14.4 s funkcemi, jako je automatický tmavý režim v Safari, službou Apple News+ a další. Aktualizace ale obsahuje i jednu nepříjemnou chybu související s ověřováním účtů služby Gmail prostřednictvím aplikace Mail.

Reklama

Podle rostoucího počtu stížností na Fórech podpory Apple, macOS10.14.4 nedokončí proces ověřování účtu Gmail. Jeden uživatel vysvětluje tento problém na fóru společnosti Apple: „Dostanu oznámení, že Google vyžaduje dokončení ověřování v prohlížeči Safari. Tím se dostanu do dialogového okna Přihlášení, kde zadám e-mailový účet a heslo. Heslo je správné a přijaté, ovšem znovu se zobrazí dotaz na vyžádání ověřování.“ Problémy s přihlášením se týkají pouze aplikace Mail. Ostatní aplikace, které se spoléhají na informace společnosti Google, například Kalendář, nejsou ve většině případů tímto problémem ovlivněny. Uživatelé se pokusili problém vyřešit odstraněním a opětovným přidáním účtů, změnou hesel a další, vše bez úspěchu.

Zdá se, že tento problém se netýká pouze nových účtů, ale ovlivňuje i existující účty. Po restartu z instalace aktualizace budou uživatelé vyzváni k opětovnému ověření účtu Google, který způsobí tuto chybu. Ostatní uživatelé také ohlásili problémy s přidáním nových účtů Google do aplikace Mail v iOS 12.2. Zdá se, že tento problém ovliňuje pouze uživatele účtů Google a není jasné, zda tato chyba ovlivňuje všechny uživatele, kteří používají macOS 10.14.4 nebo jen některé. Nicméně, pokud používáte službu Google v aplikaci Mail, doporučujeme zařízení zatím neaktualizovat, dokud nebude problém vyřešen.