Apple vydal iOS 12.3, tvOS 12.3, watchOS 5.2.1 a macOS Mojave 10.14.5 a aktualizaci pro HomePod pro veřejnost. My si v dnešním článku ukážeme, co je nové a jak můžete tyto aktualizace nainstalovat na vaše zařízení.iOS 12.3 a tvOS 12.3 obsahuje nově přepracovanou aplikaci TV. Rozhraní aplikace bylo zjednodušeno díky sekcím pro filmy, televizní pořady, sportovní přenosy a obsah pro děti a na zařízeních se systémem iOS je k dispozici spodní navigační panel pro přístup ke knihovně, vyhledávání a sledování. K disozici je také nová služba Apple TV Channels, což je předplatitelská služba, díky které se můžete přihlásit k různým kanálům a sledovat jejich obsah, aniž byste museli otevírat jinou aplikaci. Nová aplikace TV je k dispozici ve více než 100 zemích počínaje dnešním dnem. Dnešní aktualizace zahrnuje také podporu AirPlay 2, která vám umožní obsah, jako jsou televizní pořady a filmy, streamovat do kompatibilních televizorů od společností LG, Samsung, Vizio a dalších.

Tato aktualizace také obsahuje opravy chyb a vylepšení. Aktualizace watchOS 5.2.1 se zaměřuje na vylepšení výkonu a opravy chyb. Pro nás je ale velmi důležitá, jelikož díky ní bude funkce EKG konečně dostupná také v České republice. Dále pak i v Chorvatsku, na Islandu, v Polsku a na Slovensku. macOS Mojave 10.14.5 se zaměřuje na vylepšení výkonu a opravy chyb. Přidává podporu AirPlay 2 pro streamování videí, fotografií, hudby a více z Macu přímo do inteligentní televize s podporou AirPlay 2. Aktualizace softwaru pro HomePod se zaměřuje na podnikové sítě a přidává podporu pro spojení některých typů podnikových sítí, které vyžadují ověření.

tvOS:

  • Nastavení > Obecné > Aktualizace softwaru

iOS:

  • Nastavení > Obecné > Aktualizace softwaru

macOS Mojave:

  • Předvolby systému > Aktualizace softwaru

watchOS:

  • Aplikace Watch v iPhonu: Moje hodinky > Obecné > Aktualizace softwaru (Apple Watch musí být připojeny k nabíječce a mít minimálně 50% baterie a v dosahu iPhonu).

HomePod:

  • Aktualizace bude automaticky nainstalována po aktualizaci iOS 12.3.
Zdroj: macrumors.com