V macOS Catalina je v aplikaci Náhled k dispozici nová funkce, která usnadňuje podepisování PDF souborů a dalších dokumentů pomocí iPhonu nebo iPadu s operačním systémem iOS 13/iPadOS.Můžete se připojit k vašemu iPhonu nebo iPadu a podepsat dokument pomocí prstu nebo Apple Pencil.

V aplikaci Náhled v části Nástroje > Anotovat > Podpis > Správa podpisů > Vytvořit podpisy je k dispozici nová možnost vytvořit podpis pomocí iPhonu nebo iPadu. Kliknutím na tuto možnost můžete vybrat iPhone nebo iPad, který chcete použít.

Zařízení se systémem iOS 12 se zobrazí v seznamu, ale vytvoření podpisu bude fungovat pouze na zařízení se systémem iOS 13. Pokud vyberete zařízení s operačním systémem iOS 13, zobrazí ve vašem iPhonu jednoduché rozhraní pro podpis, kde se můžete podepsat.

Po podpisu klepněte na tlačítko Hotovo a podpis je okamžitě k dispozici v aplikaci Náhled jako možnost, která má být vložena do dokumentů.

Potřebovali jsme odemknout zařízení, aby se objevilo rozhraní pro podpis, ale může se jednat o chybu, která bude vyřešena v další beta verzi.