Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Pokud jste si koupili nový MacBook Pro a jen těžko si zvykáte na zářez v horní části obrazovky uprostřed lišty nabídek, existuje aplikace, která vám s tímto problémem pomůže.Zahrnutí zářezu na MacBooku Pro bylo překvapením pro většinu lidí a byla to jedna z mála novinek, o které jsme nic neslyšeli. Někteří od té doby kritizovali toto rozhodnutí, ale Apple se proti kritice ohradil s tím, že je to chytrý způsob, jak dát uživatelům více prostoru pro obsah. Pokud si však nemůžete zvyknout, jsou k dispozici následující aplikace. I když zářez přímo nezruší, alespoň zmenší jeho existenci tím, že přidají černý pruh nabídek, podobně jako macOS Monterey přidává černý rámeček k horní části displeje, když jsou aplikace v režimu celé obrazovky.

  • Forehead (zdarma): Kromě toho, že vám umožňuje přepínat mezi výchozím zobrazením a černým pruhem, obsahuje možnosti zaoblení rohů obrazovky. K dispozici je také možnost simulovat zářez na starších Macech.
  • TopNotch (zdarma): Nabízí stejné funkce jako Forehead a také podporuje dynamické tapety, pracuje s více displeji a zůstává na pozadí a detekuje změny.
  • De-Notch-ifier (9,95 €): Nabízí stejné funkce jako TopNotch, pouze ve formě rozevírací nabídky v liště nabídek. De-Notch-ifier není úplně nová aplikace, spíše je to předkonfigurovaná verze Boring Old Menu Bar, která vám poskytuje neprůhledný panel nabídek na macOS Big Sur a novějších. Pokud si koupíte jednu aplikaci, druhou získáte zdarma.