Reklama
Reklama

Apple vydal čtvrtou beta verzi macOS 13 Ventura, tvOS 16, iOS 16 a iPadOS 16 pro vývojáře. My se v dnešním článku podíváme na to, co je nové a jak je můžete nainstalovat na vaše zařízení.iOS 16 obsahuje novou zamykací obrazovku a spoustu funkcí pro přizpůsobení, vylepšena byla také aplikace Zprávy. Oblíbená funkce Živý text také poprvé rozšiřuje na video. To vám umožní vybrat text z videí. Nové funkce Rodinného sdílení pro podrobnější kontrolu nad tím, k jakému obsahu má dítě přístup. macOS Ventura vylepšuje funkci Handoff, díky které mohou uživatelé snadno přesunout hovor z iPhonu nebo iPadu na svůj Mac pouhým kliknutím, pokud je zařízení poblíž. Dále umožňuje uživatelům proměnit svůj iPhone na webovou kameru pro Mac. Safari nyní obsahuje spoustu nových funkcí, které zefektivňují webový prohlížeč pro sledování videí bez vybíjení baterie.

Pokud jde o iMessage, je ještě více integrován s aplikacemi, takže uživatelé mohou spolupracovat při úpravách souborů nebo sledování něčeho společně s SharePlay. Spotlight byl přepracován tak, aby zobrazoval lepší výsledky. Mezi další nové funkce patří nové aplikace, jako jsou Hodiny a Počasí, stejně jako zcela přepracovaná nastavení systému a více možností ochrany osobních údajů a zabezpečení. iPadOS konečně přináší aplikaci Počasí pro iPad. Stejně jako iOS 16 i iPadOS 16 přináší přepracovanou zamykací obrazovku přidáním widgetů na zamykací obrazovku, galerie tapet a další. Pro ty, kdo používají často aplikaci Zprávy, přináší iPadOS 16 tři hlavní funkce: možnost upravovat zprávy, zrušit odeslání a označit zprávu jako nepřečtenou. tvOS 16 obsahuje drobná vylepšení a opravy chyb.

iOS a iPadOS:

  • Nastavení > Obecné > Aktualizace softwaru

watchOS:

  • Aplikace Watch v iPhonu: Moje hodinky > Obecné > Aktualizace softwaru (Apple Watch musí být připojeny k nabíječce a mít minimálně 50% baterie a v dosahu iPhonu).

tvOS:

  • Nastavení > Systém > Aktualizace softwaru
Zdroj: MacRumors.com