Sdílejte

Někdy mám pocit, že každý na Česko jen nadává. Důkazem, že to tu ale nemáme tak špatné je aplikace AirPlume. Ta vám ukazuje kvalitu ovzduší pro určitá místa. No a to ukatuje, že se tu vůbec špatně nemáme. Minimálně, co se ovzduší týče. 

 

Pokud chcete vědět detailnější info o tom, jak jste na tom u vás, stáhněte si aplikaci Plume Air a povolte ji přístup k polohovým údajům, díky nim vás bude moci zaměřit a podávat vám vždy čerstvé informaceo tom, co dýcháte. Appka se s ničím nepáře a jde rovnou na věc, Ihned po spuštění vám zobrazí, jaká je kvalita vzduchu, který se žene do vašich plic.

Zobrazí vám to na kruhovitém ukazateli, se kterým si hned budete vědět rady. Ten má stupnici od čerstvého po znečištěný. Jeho pozadí se ještě zabarvuje a ukazuje smajlíka, který vám pomůže s orientací, jestli můžete vyjít bez obav ven nebo byste měli začít hledat respirátor.

Dále se zde ukazuje graf, který je záznamem poslednch hodin a ukazuje, jak se znečištění měnilo v průběhu dne. Můžete s ním přejíždět a podívat se tak pár dní zpět. Zároveň můžete nahlédnout do statistik a a zjistit, které dny byly nejčistší a které naopak nejznečištěnější. Nechybí ani možnost podívat se, jak si vedou ve světě a kdo je na tom hůře nebo lépe než ČR. Aplikace je celosvětová, takže vám nebudou chybět data z žádného kouta světa a budete si tak moci rozmyslet, kam se příště vypravíte na dovolenou nadýchat se čerstvého vzduchu.

Používáte na svých Apple Watch aplikaci dýchání? Já osobně docela ano, když jsem teď ale objevil aplikaci Plume Air, bojím se, že se budu snažit zadržovat dech, abych nevdechoval  znečištěný vzduch.

zdroj: appstore.com