Svátky jsou za námi a jediné, co nám po nich zbylo je pneumatika na břiše. To bylo ještě jeden perníček a nakonec jich tam spadl celý talíř i spolu s vosím hnízdem, vanilkovým rohlíčkem, marokánkou a kokoskou. Pak na to hodit trochu salátu, chlebíček… No, to že jste neviděli zalté prasátko, to se stane, ale co teď s tím břichem? To uvidí každý Chtělo by to začít sekat pekáč na léto. Tak tady je pár aplikací, které vám s tím pomohou. 

 

 

Runtastic

Aplikace, která se těší veliké oblibě napříč všemi platformami. Má i své vlastní webové rozhraní, díky kterému se ke svým výkonům dostanete odkudkoliv. Runtasic nabízí celkem tři úrovně funkcí. Nejnižší je aplikace Runtastic, která je neplacená. Více funkcí pak nabídne Runtastic PRO a nejvíce z něj dostanete, pokud se rozhodnete si platit členství Runtastic Premium. V něm zmizí veškeré reklamy, odemknou se pokročilé tréningové plány a statistiky. I samotná neplacená aplikace ale dokáže zaznamenat váš pohyb. Aplikace Runtastic PRO pak bývá většinou dvakrát za rok zdarma. Pokud tedy nechvátáte, můžete si na tuto akci počat. GPS se chytala vždy rychle a s trackováním pohybu nebyl nikdy žádný problém. K dispozici je zvukové hlášení o průběžném tempu, vzdálenosti, čase a průměrném tempu. Nastavit se ale dá, že vám třeba aplikace jen cinkne po desíti kilometrech. Po dokončení relace se zobrazují možná nejlepší statistiky, jaké můžete u sportovních trackerů pro iOS získat. (Pokud se bavíme o verzi PRO) Samozřejmě se jedná o subjektivní názor, ale jsou opravdu velmi podrobné. Vidíte celkový čas, rychlost, ale i rozpis podle kilometrů, takže si můžete všímat, jak se vaše tempo vyvíjelo v průběhu tréninku. Na mapě se pak můžete podívat na barevně rozlišenou stopu cvičení, která ukazuje vaši rychlost. Při ukládání můžete přidat k aktivitě fotografii, napsat poznámku, pomocí smajlíků vyjádřit, jak jste se při aktivitě cítili, jaké bylo počasí a po jakém povrchu jste se pohybovali.

‎adidas Running app Runtastic
‎adidas Running app Runtastic
Developer: runtastic
Price: Free+
  • ‎adidas Running app Runtastic Screenshot
  • ‎adidas Running app Runtastic Screenshot
  • ‎adidas Running app Runtastic Screenshot
  • ‎adidas Running app Runtastic Screenshot
  • ‎adidas Running app Runtastic Screenshot
  • ‎adidas Running app Runtastic Screenshot
  • ‎adidas Running app Runtastic Screenshot
  • ‎adidas Running app Runtastic Screenshot
  • ‎adidas Running app Runtastic Screenshot

Nike+ RunClub

Nike – společnost spolupracující přímo s Applem. Pokud milujete design AppleWatch Nike+ Edition, budete milovat Aplikaci Nike+ RunClub. I kdyby záznam aktivit za moc nestál, vzhledem je vyjímečná – to poznáte ihned při prvním spuštění. Už při registraci si všimnete profesionálních fotografií na pozadí a jemných nápisů, které se ke všemu hodí. Vývojáři prostě měli smysl pro detail a aplikaci vytvořili tak, aby nabádala k opakovanému spuštění a stálému pohybu. Jak už název Nike+ RunClub napovídá, je určena na běh. To je důležité říci hned v úvodu. Trackoval jsem s ní běh – na to je excelentní, ale při jízdě na kole mi chyběly některé údaje (třeba průměrná rychlost – ukazuje se pouze tempo na kilometr). Pokud jste ale běžci, bude právě pro vás. Při běžícím tréninku dominují displeji veliké číslice s časem, vzdáleností nebo tepem. Dále na něm naleznete zámek obrazovky, rychlý přístup k hudbě a velmi užitečné tlačítko, které vás okamžitě přesune do fotoaparátu. Je milé, že tvůrci mysleli i na to, že spousta z nás si chce kouzelné okamžiky z tréninku zaznamenat. Je to sice drobnost, ale udělá radost.

‎Nike Run Club
‎Nike Run Club
Developer: Nike, Inc
Price: Free

Strava

Každý chodí na trénink s jiným cílem. Někdo si chce jen tak zacvičit, pokochat se krajinou, jiný chce zesílit a někdo chce překonávat své okolí. Právě pro poslední zmíněný typ lidí je aplikace Strava. Samozřejmě, že se jedná o tracker aktivity, kde uvidíte, kudy jste se pohybovali, jakou rychlostí a další klasické údaje. Navíc zde ale naleznete měřené úseky, kde se můžete porovnat s ostatními. Najdou se i tací, pro které je to jediný cíl cvičení. Strava je velmi oblíbená mezi běžci a cyklisty. Jsou to totiž jediné dva sporty, které podporuje. Jestli se v nich najdete a jste soutěživí, rozhodně si ji oblíbíte.

‎Strava: Run & Ride Training
‎Strava: Run & Ride Training

Endomondo

Aplikace, která je velmi často doporučována. Oblíbená u spousty aktivních lidí a velmi dobře hodnocená. Navíc je její stažení zdarma. Má tedy Endomondo nějaké zápory? Má – na každém kroku se ale setkáte s otravnou nabídkou placeného Premium členství. Když jsem přemýšlel, jak aplikaci Endomondo popsat jedním slovem, napadlo mě „střídmá“. Tak nějak jde přímo na věc a nenabízí nic „extra“. Nevynikne designem, nenabídne segmenty jako Strava, ale vaši aktivitu změří. Líbilo se mi, že jsem nemusel nic nastavovat. Po zaregistrování jsem do nastavení opravdu nezabrousil. Vše bylo tak, jak bych to čekal. Jednoduchá plocha s velikými čísly, které ukazují, jak si ve cvičení vedete. Cvičení je – podobně jako u Runtasticu – na výběr mraky. Z uznávaných sportů zde chybí snad už jen šachy. Co mi v průběhu aktivity udělalo radost byl rychlý přístup na mapu pomocí přetažení po displeji doprava. Když bych se pohyboval v neznámém terénu, rozhodně bych ocenil funkci, že nemusím přepínat do druhé aplikace. Jako téměř všechny aplikace se snaží i Endomondo držet sportovce při sobě a proto vám nabídne možnost vyzývat přátele, sledovat jejich aktivitu nebo najít někoho ve vaše okolí.

‎Endomondo Sports Tracker
‎Endomondo Sports Tracker
Developer: Endomondo.com
Price: Free+

Runkeeper

Runkeeper je aplikace, která se mi prostě líbí už od prvního spuštění. Je přehledná a pěkně zpracovaná. Nastavování je rychlé, ale i tak je přehledné a barevně mi velmi padlo do oka. Pastelová modrá a oranžová vás provází celou aplikací. Nikdy bych neřekl, že se mi budou tyto barvy líbit, ale prostě jim to v Runkeepru sluší. Kde začít trackovat aktivitu ihned víte. Vidíte mapu s nastavením aktivity, muziky, hlasového asistenta a tréninkového plánu. To je super, přidat si do něj můžete nějakou z přednastavených výzev nebo si vytvořit svoji vlastní. Když spustíte záznam trati, objeví se klasickky veliké číslice, které vám podají jen základní údaje o vašem pohybu. Jsou ale dostačující (aspoň pro mě) a není jich moc. Příjemný mi byl i hlasový trenér. Přišlo mi, že neměl úplně plechový hlas jako třeba v případě Runtasticu.

<< Zpět na část 1         Pokračovat na část 3>>