Pořízení Apple Watch může být skvělý způsob, jak přestat kontrolovat váš iPhone příliš často, ale přesunutí všech vašich výstrah na Apple Watch může být nepříjemné. V dnešním článku si ukážeme, jak tyto oznámení můžete spravovat.Aktualizujte watchOS
Ujistěte se, že používáte nejnovější verzi watchOS, což je software, který ovládá vaše Apple Watch. Některé funkce vyžadují novější verzi a všechny funkce fungují nejlépe, když jsou vaše Apple Watch aktuální. Také je dobré zjistit, který model máte. Některé funkce vyžadují novější Apple Watch, i když máte nejnovější aktualizaci.

Tichý režim

Prvním krokem ke správě oznámení je vědět, jak zapnout a vypnout tichý režim. Jednoduše přejeďte prstem nahoru, abyste získali přístup k Ovládacímu centru. Klepnutím na ikonu zvonku přepnete Tichý režim. Apple Watch vás budou budou tiše upozorňovat pomocí vibrací. Můžete také kliknout na Digitální korunku a přejít do aplikace Nastavení (ikona ozubeného kola) a vyhledat Zvuky a haptika. Odtud můžete zvýšit nebo snížit hlasitost upozornění nebo zapnout Tichý režim stejně jako v Ovládacím centru.

Tiché upozornění
Pokud máte watchOS 5 nebo novější, můžete nastavit, jak vás aplikace upozorní přímo z oznámení. Otevřete Centrum upozornění, přejeďte prstem dolů z Apple Watch a posuňte upozornění zprava doleva a odkryjte tlačítko (…) a (X). Tlačítko (…) umožňuje spravovat budoucí výstrahy z aplikace, zatímco (X) jednoduše odmítne toto jediné upozornění.

Pokud nechcete, aby vám z této aplikace přicházely upozornění, můžete zvolit Tiché upozornění. V budoucnu vás aplikace nebude nikdy upozorňovat a bude se objevovat pouze v Oznamovacím centru v iPhonu.

Nerušit a Režim kina
Funkce Nerušit zabraňuje tomu, aby vám chodily upozornění, pokud vám někdo volá, nebo jakékoliv další upornění. Můžete ho rychle zapnout nebo vypnout z Ovládacího centra pomocí ikony měsíce stejně jako Tichý režim, nebo můžete přejít do aplikace Watch v iPhonu. Ve výchozím nastavení je tento režim stejný pro Apple Watch i Phone; nastavte jej na jedno a změní se v obou. Můžete toto nastavení ale změnit. Chcete-li cvičit v klidu, můžete zapnout funkci Nerušit při cvičení z aplikace Watch v iPhonu. Tato funkce se automaticky nastaví při zahájení tréninku a po ukončení tréninku vypne.

Režim kina je kombinací tichého režimu a Nerušit, a zakazuje probuzení, což způsobí, že se vaše Apple Watch nerozsvítí, když zvednete zápěstí. Režim kina je ideální, když jste v kině či divadle, nebo když spíte a lze jej zapnout a vypnout z ovládacího centra pomocí ikony masky.

Zdroj: 9to5mac.com