Vývojáři App Storu získali celkem 120 miliard dolarů za celý rok 2018, to dnes oznámila společnost AppleAplikace z App Storu zaznamenávají každé čtvrtletí výrazný nárůst tržeb a přináší významnou část výnosů z rostoucích služeb společnosti Apple. Čísla vycházejí i z nového vzhledu úvodní stránky App Storu, kde jsou zvýrazněny každý den nové aplikace a tipy.

Apple zároveň vytvořil podnikatelský tábor pro ženy, aby poskytl tvořícím ženám potřebné nástroje pro prosperitu a dnešní globální ekonomice. První 11 žen se zapojilo do inauguročního programu, který bude trvat 2 týdny. Každá účastnice bude mít přístup k praktické technologické laboratoři, kde se budou moci pracovat s jedním s odborníků a inženýrů Apple, aby společně urychlili úspěch aplikací.

Účastnice se seznámí s novými technologiemi společnosti Apple, včetně optimalizace pro čip A12, integrace apliakce CoreML a vytváření možností přes ARKit. Navíc účastníci podnikatelského tábora, obdrží dvě vstupenky na červnovou vývojářskou konferenci WWDC19.

V budoucnu Apple plánuje pořádat podnikatelské kempy čtvrtletně, přičemž bude do každého kempu přijato 20 vývojářů.