Je dobře známo, že kvalita videa je z mobilních zařízení u iPhonu nejlepší přičemž v každém novém zařízení je kvalita ještě lepší. Dnes se podíváme na objekt Anamorphic od společnosti Sandmarc pro iPhone XS, XS Max a iPhone XR.

Reklama

Ten můžete použít pro dosažení filmového vzhledu. Objektivy pro iPhone od třetí strany existovaly dlouho předtím, než Apple přidal do fotoaparátu druhou kameru. Zatímco kvalita objektivů tehdy byla v nejlepším případě průměrná, společnost jako Sandmarc posunula objektivy na další úroveň, zejména s Anamorphic pro iPhone.

Anamorphic v podstatě poskytuje skutečný širokoúhlý vzhled a zároveň nabízí světelné efekty a mírně odlišný bokeh vzhled, rozmazání zaostřených položek.

Objektivy Anamorphic jsou často používány v hollywoodských filmech, používá je například Wes Anderson nebo JJ Abrams.

Balení obsahuje objektiv, opravdu pěkné měkké pouzdro na telefon, klip na objektiv a malé pouzdro, který chrání objektiv, když jej používáte. Instalace objektivu je trochu složitější, protože může mírně zkreslit obraz, ale jakmile ho správně nainstalujete, bude pracovat dobře.

Chcete-li začít natáčet videa, nemůžete použít pouze běžnou aplikaci Fotoaparát. Budete muset stáhnout aplikaci, jako je Filmic Pro, kde můžete upravit a vyladit některá nastavení.

Níže jsou uvedeny dva snímky pro srovnání. Jeden pořízený s objektivem Anamorphic a jeden bez.

Objektiv Sandmarc Anamorphic pro iPhone je možné zakoupit přímo u firmy Sandmark za 159,99 dolarů.