Už za pár měsíců nás čeká představení nového systému iOS 8. Pojďme se podívat na novinky, které můžeme očekávat v iOS 8, nebo nám jednoduše scházejí v iOS 7. Systém iOS se představuje většinou v létě a na podzim je potom vypuštěn na veřejnost. Neočekávají se však tak výrazné designové změny jako tomu bylo při přechodu z iOS 6 na iOS 7.
1. Skupinové hovory přes FaceTime
FaceTime už má možnost volání i bez obrazu, ale stále nepřináší možnost skupinového hovoru.
2. Aplikace Healthbook
Aplikace Healthbook shromažďující data o denních aktivitách např. z iWatch nebo jiných monitorovacích názamků.
3. Skrytí nativních aplikací
Apple dosud nepřinesl možnost skrytí nativních aplikací to i přes to, že je často dokáží nahradit i aplikace jiných vývojářů v App Store obchodě.
4. Nové funkce Touch ID
Nové funkce pro Touch ID, nyní je Touch ID využit pouze pro odemknutí telefonu iPhone 5s nebo potvrzení nákupu v App Storu pro přidané Apple ID, ale to je málo. S tímto senzorem by se dalo dělat o mnoho více věcí jako je např. platba v kamenných obchodech nebo možnost potvrzení v aplikacích z App Store.
6. Rozšíření funkce Nerušit
Funkce je velmi oblíbená, ale i tak tato služba má velmi omezené možnosti rozšíření např. nastavení krátkého a dlouhého týdne atd.
7. Vylepšení Apple Mapy
Poté co Apple opustil Google Maps s příchodem iOS 6 se společnosti stále nepodařilo vyladit Apple Mapy do konečného stádia srovnatelné služby od Googlu. Stále v mapách nalezneme velké množství chyb ať už popisků nebo pořizování snímků ze satelitu v různých ročních obdobích v jedné ulici. Opravdu i takové podklady v mapách nalezneme.
8. iWallet: Mobilní platby s NFC
iWallet je elektronická peněženka s NFC technologií, kterou dnes již můžeme rozšířeně platit. Stále není jasné zda se Apple vydá touto cestou, nebo zvolí svojí vlastní technologii. Jedno je však jisté, už je opravdu načase.
9. Možnost nastavení Ovládacího centra
Ovládací centrum v iOS 7 dostalo nové prvky jako je režim letadlo, Wi-Fi, Bluetooth, svítilna, kalkulačka nebo fotoaparát. Stále zde ale nenalezneme zapnutí/vypnutí osobního hotspotu nebo mobilní sítě 3G a LTE
10. Nastavení výchozí aplikace
Mapy, webový prohlížeč a mailový klient to jsou aplikace, které si zkrátka uživatel nemůže vybrat. Ne každému však sedne webový prohlížeč Safari a raději používá Chrome, další je mailový klient který nemá tolik možností jako mailový klient Gmail od Googlu. Apply Mapy také neobstáli velké oblíbenosti u uživatelů a všichni horlivě stahovali Google Maps.
11. Podrobnější monitoring spotřeby energie
Která spuštěná aplikace spotřebovává nejvíce energie z Vaší drahocené baterie iPhonu i taková možnost by byla určitě užitečná. Podobně jako je tomu i u Macu.
12. Odpovědi na zprávy přímo z uzamčené obrazovky
Tato možnost přináší určitá rizika, protože by si mohl přečíst a odpovědět na zprávu i uživatel, kterému telefon nepatří. Pokud by však uživatel měl velmi omezené možnosti ve zprávách, mohlo by se tato funkce reálně využít.
12. Uložení do PDF
Kromě tisknutí nebo kopírování by nebyla špatná možnost uložení dokumentu do PDF formátu.
13. Provázání iMessage s ostatními službami
Do aplikace Zprávy v OS X si nyní můžete přidat účty a psát přes Facebook, G+, Yahoo nebo AOL komunikátor. To fajn mít sjednocené všechny zprávy pohromadě, ale tato možnost není u iPhonu nebo iPadu přitom v OS X to lze.
14. Možnost dalšího hesla
Nyní máte možnost zabezpečení jednoduchým čtyřmístným PIN kódem nebo přes Touch ID u iPhonu 5s. Alfanumerické heslo může být někdy dost únavné, ale možná by stačila možnost navýšeníí PINu na 8 znaků.
15. Ovládání aplikací přes Siri
Ovládání hlasem aplikace i třetích stran v neposlední řadě by bylo načase přidání i české podpory pro Siri.