Sdílejte

Jaký operační systém obsahoval v roce 2016 nejvíce chyb? To odhalil žebříček CVE Details. Android byl v roce 2016 s 523 chybami bezkonkurenčně na prvním místě. Na druhém místě s 319 chybami se pak umístil Debian Linux. Jak si však vedly minulý rok operační systémy od Applu?

V roce 2015 bohužel obsahovaly operační systémy Applu mnoho bezpečnostních chyb. V roce 2016 se však situace poměrně rapidně změnila. S počtem chyb vede již zmíněný Android. S největším počtem chyb se v tomto žebříčku umístil macOS na 11. místě s 215 chybami. Operační systém iOS pro mobilní iZařízení od Applu se umístil na 15. místě s 161 chybami. To je více než třikrát méně chyb jako u Androidu. tvOS, tedy operační systém pro Apple TV čtvrté generace se umístil na 31. místě se 102 chybami. Z operačních systému společnosti Apple se nejlépe umístil watchOS s 77 chybami na 35. místě. Nejmenší počet nebezpečných chyb však obsahuje prohlížeč Safari, který se umístil až na 44. místě s 56 chybami. V roce 2016 si dal Apple na zabezpečení opravdu záležet.

Zdroj: cvedetails.com
Sdílejte
Předchozí článekProč byly testy MacBooku Pro od Consumer Reports špatné?
Další článekAplikace dne ke stažení zdarma
Milovník Apple produktů, vyznavač všeho okolo Applu. Dále má rád dobré jídlo, především to italské. Rád fotí, cestuje a pomáhá lidem s produkty Apple. Někteří o něm říkají, že má místo mozku nakousnuté jablko. Zajímá se o techniku, fyziku i chemii.