Instagram vydal dnes ráno aktualizaci, která by měla pomoci filtrování nevhodných komentářů. Aktualizace 44.0 tak automaticky filtruje komentáře, které mají za cíl urážet či šikanovat, nebo jinak nevhodné komentáře.

Reklama

Pravidla naší sociální sítě vždy přímo zakazovaly šikanu na naší platformě, toto je další krok, kterým chceme podpořit naši sociální síť tak, aby byla příjemným místem pro všechny.

Komentáře, které nesplňují podmínky Instagramu tak budou automaticky smazány z vašich příspěvků, nebo živých přenosů. Filtry by měly zabránit těmto typům urážlivých komentářů:

  • Útočení na osobu a její charakter
  • Vyhrožování ublížením na zdraví, nebo jiné násilí

Funkce je ve výchozím nastavení zapnutá, nicméně si ji můžete vypnout v nastavení. Stačí jít do nastavení profilu (váš profil –> ozubené kolečko) –> Nastavení komentářů –> Skrýt urážlivé komentáře. Nový filtr také automaticky zaznamená opakované problémy a v případě potřeby je pošle přímo Instagramu, který tak bude moci na situaci zareagovat. Pokud zapnete funkci filtrování, všechny komentáře, včetně těch již napsaných se skryjí, když funkci vypnete, veškeré komentáře, včetně již smazaných se obnoví.

Zdroj: idownloadblog.com