Sdílejte
Mazda North American Operations is headquartered in Irvine, Calif., and oversees the sales, marketing, parts and customer service support of Mazda vehicles in the United States and Mexico through nearly 700 dealers. Operations in Mexico are managed by Mazda Motor de Mexico in Mexico City. For more information on Mazda vehicles, including photography and B-roll, please visit the online Mazda media center at www.mazdausamedia.com. (PRNewsFoto/Mazda North American Operations)

Mazda tento týden představila model C19, což je druhé vozidlo společnosti ve Spojených státech vybaveno systémem CarPlay, spolu s vozem Mazda6 2018. CarPlay a Android Auto přicházejí do Touring, Touring Premium, Grand Touring a Signature trims 2019 CX-9 jako součást informačního systému MAZDA CONNECT s osmipalcovým displejem.Softwarové platformy se v tomto okamžiku nezobrazují jako volba v základní výbavě Sport. Mazda uvádí, že CX-9 bude dostupný ve vybraných prodejnách ve Spojených státech již tento měsíc a v září by měl být dostupný již všude. Cena za balíčky vybavené službou CarPlay začíná na 35 330 dolarů. Pokud jde o model Mazda6, stávající vlastníci Touring a vyšší budou mít možnost nainstalovat CarPlay a Android Auto bez dodatečných nákladů od září. Pak od listopadu se začne CarPlay a Android Auto instalovat do nových vozidlech Mazda6 2018.

CarPlay umožní uživatelům iPhonu přístup k řadě aplikací z informačního systému MAZDA CONNECT, jako jsou Zprávy, Mapy, Apple Music, Podcasty, Počasí, Spotify, SiriusXM Radio, Pandora, WhatsApp, Downcast, Slacker Radio, Google Maps a Waze. Začátkem letošního roku na svých kanadských webových stránkách Mazda uvedla, že CarPlay a Android Auto budou k dispozici jako originální doplněk pro systémy MAZDA CONNECT od tohoto podzimu, což naznačuje, že vozy vydané již v roce 2014 by mohly nakonec podporovat CarPlay v jednotlivých zemích. Mazda je jedním z posledních velkých výrobců automobilů ve Spojených státech, kteří nabídli CarPlay, poté, co Toyota a Lexus oznámily podporu v loňském roce.

Zdroj: macrumors.com