Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Zprávy naznačují, že Apple pracuje na větším MacBooku Air, u kterého se očekává, že bude mít displej o velikosti 15 palců, čímž se staví na stejnou úroveň jako MacBook Pro. V dnešním článku si ukážeme, co zatím o něm víme.Velikost displeje

MacBook Air‌ z roku 2022 měří 13,6 palce, takže 15palcová verze by byla podstatně větší. Velikost by se měla pohybovat mezi 14 a 16palcovými MacBooky Pro a byla by to dosud největší verze ‌MacBooku Air‌. Jedna zpráva dokonce naznačuje, že ‌MacBook Air‌ bude konkrétně měřit 15,2 palce. To by znamenalo že by MacBook Air byl jenom o 0,2 palce menší než dříve dostupný 15,4palcový ‌MacBook Air‌.

Design

Očekává se, že 15palcový ‌MacBook Air‌ bude mít stejný design jako 13palcový ‌MacBook Air 2022‌, který má design podobný MacBooku Pro. Bude se vyznačovat plochým designem s velkým trackpadem, klávesnicí s funkčními klávesami a bez ventilátoru. Stejně jako ‌MacBook Air‌ 2022 se očekává, že bude obsahovat nabíjecí port MagSafe, kameru 1080p a vylepšený systém reproduktorů.

Displej

Neočekává se, že 15palcový ‌MacBook Air‌ bude obsahovat technologii mini-LED nebo ProMotion, přičemž tyto funkce jsou k dispozici výhradně na MacBooku Pro.

Čipy M2 a M2 Pro

Analytik Ming-Chi Kuo řekl, že Apple pracuje na 15palcovém MacBooku, který bude vydán v roce 2023. Nezmínil se o tom, zda to bude ‌MacBook Air‌, ale vzhledem k dalším zprávám se to zdá pravděpodobné. Kuo věří, že 15palcový MacBook bude k dispozici s čipem M2 i ‌M2‌ Pro. Čip ‌M2‌ použitý v ‌MacBooku Air‌ 2022 obsahuje 8jádrový GPU a až 10jádrový GPU, ale podrobnosti o ‌M2‌ Pro zatím nemáme.

Název

Kuo řekl, že 15palcový MacBook, na kterém Apple pracuje, nemusí být MacBook Air‌, ale jiné zprávy ho tak označují.

Datum vydání

Podle Marka Gurmana z Bloomberg by 15palcový MacBook s větší obrazovkou mohl být vydán již na jaře roku 2023. Kuo řekl, že 15palcový stroj bude vydán ve druhém čtvrtletí roku 2023 nebo později, a analytik Ross Young také věří, že bude vydán v roce 2023.