Apple tento měsíc představil několik nových produktů mezi které patří nový MacBook Pro, Mac mini, HomePod druhé generace a nový řemínek Unity pro Apple Watch na oslavu Měsíce černošské historie.V dnešním článku si zrekapitulujeme všechny nové produkty, které byly tento měsíc představeny.

MacBook Pro

Nový MacBook Pro obsahuje čipy M2 Pro a M2 Max pro až o 20 % rychlejší výkon a až o 30 % rychlejší grafiku. MacBooky lze nakonfigurovat s až 96 GB paměti RAM, zatímco dříve bylo možno maximálně 64 GB. Mezi další nové funkce a vylepšení patří podpora Wi-Fi 6E, vylepšený port HDMI 2.1 s podporou 8K externího displeje a další hodina výdrže baterie. Nové MacBooky Pro mají stejný design jako modely předchozí generace vydané v roce 2021. Nový MacBook Pro zakoupíte za cenu od 58 990 Kč.

Mac mini

Nový Mac mini také obsahuje čipy M2 a M2 Pro, žádné designové změny, ale verze s čipem M2 Pro je vybavena čtyřmi porty Thunderbolt 4 a portem HDMI 2.1 ve srovnání se dvěma porty Thunderbolt 4 a portem HDMI 2.0 u modelu s čipem M2. Nový Mac mini zakoupíte za cenu od 17 490 Kč.

HomePod

HomePod druhé generace má prakticky identický design jako původní model, jehož prodej byl ukončen v březnu 2021, včetně podsvíceného dotykového povrchu a vnějšku ze síťoviny. Reproduktor je vybaven čtyřpalcovým basovým reproduktorem s vysokým výstupem, pěti výškovými reproduktory, čtyřmi mikrofony, čipem S7 pro výpočetní zvuk, čipem U1 pro předávání hudby z iPhonu a podporou prostorového zvuku s Dolby Atmos. Reproduktor obsahuje také podporu Matter pro ovládání HomeKitu a dalších doplňků pro chytrou domácnost.

Řemínek Black Unity

Apple tento měsíc také vydal novou speciální edici sportovního řemínku Black Unity pro Apple Watch Series 4 a novější na oslavu Měsíce černošské historie. Řemínek je k dispozici ve velikostech 41 mm a 45 mm a obsahuje slovo „Unity“ vetkané do látky. Řemínek je k dispozici za 1 490 Kč.