Jen týden před WWDC v San Jose v Kalifornii, kde se očekává, že Apple představí iOS 12, několik grafických designérů vytvořilo vlastní fantastické koncepty. Nejnovější pochází od Michaela Calcady, studenta čtvrtého ročníku na York University.Koncept Calcady předpokládá několik změn v iOS, včetně zcela nového režimu Siri Sight pro rozšířenou realitu s mnoha užitečnými informacemi o obchodech, restauracích, dopravních zastávkách, orientačních bodech a dalších zajímavých místech, kromě aktuálních informací, jako je uzavření silnic. „Jelikož se domnívám, že rozšířená realita je technologií, která bude zásadní pro budoucnost, integroval jsem AR do jádra iOS a nabídl nové inovativní a intuitivní způsoby, jak iOS využít“, uvedl Calcada.

Koncept Calcady také předpokládá seskupené oznámení, upozorňovací bod v stavovém řádku, podrobnější ovládání ve výchozí aplikaci Fotoaparát, tmavý režim, skupiny ve FaceTime a zdokonalené ovládací prvky hlasitosti.

Jakékoli vylepšení Siri by bylo vítáno, protože několik zpráv naznačuje, že asistent společnosti Apple zaostává za svými soupeři, včetně Amazon Alexa a Asistent Google. Pokud jde o možnosti rozšířené reality, mohly by být vhodné spíš pro iOS 13, protože fámy naznačují, že Apple vydá v roce 2019 alespoň jeden iPhone s trojitým objektivem zadního kamerového systému. Soubor trojitých čoček údajně umožní rozšíření zoom a 3D snímání pro rozšířenou realitu.

Stejně jako u většiny konceptů, je pravděpodobné, že tato verze nebude vypadat jako skutečná verze systému iOS 12 společnosti Apple, můžeme ovšem snít.

Zdroj: macrumors.com