WhatsApp testuje novou funkci, která umožní uživatelům vytvářet vlastní AI asistenty přímo v aplikaci. Novinka je zatím k dispozici jen malému počtu testerů, ale podle WABetaInfo se jedná o funkci, která by mohla změnit způsob, jakým komunikujeme.
Nová sekce nazvaná „AI Studio“ provede uživatele krok za krokem celým procesem tvorby osobního asistenta. Podobně jako u Custom GPT od OpenAI nebo Gems od Google Gemini si uživatelé mohou zvolit:
- Role asistenta – například studijní kouč, cestovní průvodce nebo motivační společník.
- Styl osobnosti a tón – například klidný a rozvážný, energický a vtipný nebo profesionální a informativní.
Díky chytrým návrhům WhatsAppu je tvorba AI snadná. Jakmile je AI připravená, můžete s ní začít ihned komunikovat. Meta už podobné nástroje nabízí přes webové rozhraní v aplikaci Messenger a Instagram – nyní se zdá, že WhatsApp nabídne stejnou funkci. Kromě AI funkcí testuje WhatsApp i uživatelská jména. Tato změna umožní lidem komunikovat bez nutnosti sdílet své telefonní číslo, což výrazně zvýší soukromí. I tato funkce je zatím ve fázi testování a datum veřejného vydání není známé.